Aktualności

Korneliusz Wita po zabiegu. Do drużyny wróci na drugą część sezonu

Mamy dobre wiadomości o stanie zdrowia Korneliusza Wity. 19-letni rozgrywający przeszedł zabieg kolana i rozpoczął rehabilitację. Wszystko wskazuje na to, że sezon 2020/21 nie będzie dla niego całkiem stracony.

Korneliusz Wita bardzo dobrze prezentował się w letnich sparingach i turniejach. Niestety podczas wrześniowego Memoriału Zdzisława Woźniaka doznał kontuzji kolana. Pierwsze diagnozy nie były optymistyczne. Okazało się jednak, że 19-letni rozgrywający ma uszkodzone nie więzadła, z którymi miał problemy w przeszłości, a łąkotkę.

Młody rozgrywający przechodzi już rehabilitację po zabiegu i jest duża szansa, że w styczniu 2021 r. wróci do treningów z zespołem i w drugiej części sezonu I ligi będzie do dyspozycji trenera Piotra Będzikowskiego.

Korneliusz Wita jest wychowankiem UKS Dziewiątka Legnica. Z tego klubu, jeszcze jako junior trafił do Siódemki. Nie było mu jednak dane w niej zaistnieć, bo nabawił się poważnego urazu. Gdy wrócił do zdrowia, powędrował na wypożyczenie do Wybrzeża Gdańsk. Sezon 2019/20 spędził w pierwszoligowym GKS-ie Żukowo. Latem br. wrócił do naszego klubu.