DLJ: Juniorzy Siódemki Huras wrócili z Głogowa z kompletem punktów

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 35:24 z Chrobrym Głogów w meczu 8. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Wyższość zespołu trenera Piotra Będzikowskiego ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.

Na inaugurację sezonu Siódemka Huras rozbiła we wrześniu Chrobrego we własnej hali 41:34. Głogowianie przystąpili więc do rewanżu z mocnym postanowieniem powetowania sobie porażki w Legnicy. Środowy mecz był bardzo zacięty przez 25 minut. Chrobry wygrywał 1:0, a potem odskoczył nawet na dwie bramki (9:7 w 19 min.). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Siódemki. Dzięki bramkom Szymona Packa i Macieja Grynienki nasz zespół zbudował pięciobramkową przewagę i przerwę spędził w spokojnej atmosferze.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego kontrolowali już mecz i konsekwentnie „odjeżdżali” gospodarzom z wynikiem. Ostatecznie Siódemka wygrała w Głogowie bardzo okazale, bo różnicą aż 11 bramek.

| Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów |

Było to trzecie w tym sezonie ligowe zwycięstwo naszych juniorów. Zgodnie z terminarzem, w następnym meczu Siódemka Huras powinna zagrać we własnej hali, 18 listopada z Zagłębiem Lubin. Ze względu na chaos w rozgrywkach spowodowany pandemią Covid-19, nie wiadomo jednak, czy mecz dojdzie do skutku.

Chrobry Głogów – Siódemka Huras Legnica 24:35 (12:17)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Nowosielski 1, Pacek 9, Kosiorowski 1, Matwiejków 1, Ł. Szporko 5, Krukiewicz 4, Dec 2, Grynienko 3, Cichoń 3, Kruszelnicki 3, Śliwiński 2.