DLJ: Zdziesiątkowana Siódemka Huras Legnica nie dała rady Zagłębiu Lubin

Siódemka Huras Legnica przegrała 25:27 z Zagłębiem Lubin w meczu 9. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Mimo porażki, nasza drużyna zasłużyła na słowa uznania.

Trener Piotr Będzikowski miał ogromne problemy ze skleceniem składu, bo jego zespół jest przetrzebiony chorobami. W środę zabrało m.in. dwóch liderów drużyny – Szymona Packa i Filipa Kruszelnickiego. Żeby kłopotów było mało to jeszcze w trakcie spotkania poważnej kontuzji doznał Jakub Minuczyc, który trafił do szpitala ze złamanym nosem.

Mimo przeciwieństw losu, Siódemka dzielnie walczyła i była o krok od sprawienia niespodzianki. Jeszcze w 50 min. wygrywała 22:19! W 54 min. goście doprowadzili do remisu 24:24, a w ostatnich minutach przechylili szalę na swoją stronę. Ostatecznie wygrali w Legnicy 27:25.

– Graliśmy praktycznie gołą siódemką, bez zmian. W końcówce odcięło nam prąd i przegraliśmy. Szkoda puktów, które w normalnych okolicznościach pewnie byśmy zdobyli, ale nie byliśmy w stanie zrobić więcej – mówi trener Piotr Będzikowski.

Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów – sezon 2020/2021

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie Lubin 25:27 (14:13)

Siódemka Huras: Socha – Kochlewski, Nowosielski 2, Minuczyc 2, Matwiejków 2, Ł. Szporko 4, Krukiewicz 10, Grynienko 5, Śliwiński.