Co po meczu Siódemka Miedź Legnica – Stal Gorzów powiedzieli trenerzy

Siódemka Miedź Legnica przegrała 28:34 Stali Gorzów w meczu 8. kolejki grupy B I ligi. To pierwsza porażka naszej drużyny w sezonie. Prezentujemy pomeczowe komentarze trenerów: Piotra Będzikowskiego i Oskara Serpiny.

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź): – Nie da się wygrać meczu gdy traci się 34 bramki. W pierwszej połowie nasza gra w obronie funkcjonowała, w drugiej kompletnie się załamała. Traciliśmy bramki z szóstego metra, a wtedy bramkarze nie byli w stanie pomóc. W drugiej połowie za szybko próbowaliśmy odrobić stratę. Niestety po raz kolejny nie jesteśmy w stanie dowieźć do przerwy wypracowanej solidnej przewagi. Przecież wygrywaliśmy już 5 bramkami! O naszej porażce zadecydowała jednak druga połowa – słaba postawa w defensywie i chaotyczna gra w ataku. Wiedzieliśmy, że Stal po ostatnich słabszych występach przyjedzie do Legnicy super zmobilizowana i pokaże się z dobrej strony. I to się sprawdziło. Czy Stal nam nie „leży”? Nie wiem, czy nam nie „leży”. Wiem za to, że zagraliśmy dziś słabo. To nie był nasz mecz, to nie była nasza gra. Trzeba się teraz szybko ogarnąć i szykować się na mecz w Poznaniu z Grunwaldem.

Oskar Serpina (Stal): – Nasze mecze z Siódemką to krótka, ale bardzo interesująca historia. Mecze między nami stoją zawsze na wysokim poziomie sportowym i wolicjonalnym. Siódemka to rywal z najwyższej pierwszoligowej półki, a my z takimi lubimy grać. Spotkały się dwie bardzo mocne ekipy. Był to mecz na wyniszczenie. Niezmiernie nas cieszą te trzy punkty, bo przed tygodniem zaliczyliśmy wpadkę z Obornikami Śląskimi. Tabela jest bardzo ściśnięta i takie zwycięstwa mogą mieć ogromne znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Czy mamy patent na legnicką drużynę? Trudno powiedzieć, to są takie ligowe historie. Może i nie „leżymy” Siódemce, ale z kolei Siódemka nie „leży” Ostrovii, z którą ostatnio regularnie przecież wygrywa. Liga w tym sezonie jest szalenie wyrównana. Dla kibiców to fajna sprawa, dla trenerów konieczność zażywania środków uspokajających (śmiech – przyp. red.). Szacunek dla Siódemki. Życzę jej i mojej drużynie, żebyśmy w przyszłym sezonie spotkali się w Lidze Centralnej.