DLJ: Derby ponownie dla Dziewiątki. Ligowe podium oddala się od Siódemki

Siódemka Huras Legnica przegrała 23:26 z EuCO UKS Dziewiątka Legnica w meczu 10. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów.

Siódemka przystąpiła do środowego meczu z mocnym postanowieniem zrewanżowania się Dziewiątce za porażkę w pierwszej rundzie. Trener Piotr Będzikowski miał już do dyspozycji wracających do zdrowia zawodników, ale okazało się, że na powrót do wysokiej dyspozycji potrzebują oni jeszcze trochę czasu i treningów.

O porażce Siódemki w hali przy ul. Sejmowej zadecydowała słaba postawa w drugiej połowie meczu. Do przerwy wszystko w naszej drużynie funkcjonowało, jak należy. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

Drugą połowę Siódemka rozpoczęła od trafienia Łukasza Szporki i prowadzenia 15:11. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Tymczasem gospodarze szybko odrobili straty i już w 40 min. był remis 17:17. Potem Dziewiątka odskoczyła na dystans 2-3 bramek, który utrzymała do końcowej syreny.

Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów – sezon 2020/2021

– W drugiej połowie zaczęliśmy popełniać proste błędy dokładając do tego fatalną skuteczność. Jak się w takim meczu nie trafia z 6 metra, to trudno jest wygrać. Chyba wyszły braki treningowe, ale mam nadzieję, że trudną sytuację zdrowotną mamy już za sobą – podsumował środowy mecz trener Siódemki Huras Legnica.

EuCO UKS Dziewiątka Legnica – Siódemka Huras Legnica 26:23 (11:14)

Siódemka: Socha – Kochlewski, Nowosielski 1, Pacek 4, Kosiorowski 2, Ł. Szporko 6, Krukiewicz 2, Grynienko 2, Cichoń, Kruszelnicki 6, Śliwiński.