DLJ: Emocje do ostatniej sekundy! Siódemka Huras ograła lidera tabeli

Siódemka Huras Legnica wygrała 38:37 z MKS MOS I Wrocław w rozegranym w hali przy ul. Lotniczej meczu 11. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów.

MOS Wrocław w tym sezonie jest murowanym faworytem do tytułu mistrza Dolnego Śląska, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej rundzie rozgrywek Siódemka Huras przegrała we Wrocławiu wysoko, bo 29:40, co przed rewanżem nie nastrajało optymistycznie. W środę zespół trenera Piotra Będzikowskiego rozegrał świetny mecz i sprawił niespodziankę.

Zdjęcia z meczu Siódemka Huras – MKS MOS I Wrocław

Mecz Siódemki z liderem tabeli trzymał w napięciu do końcowej syreny. Przez 60 minut wynik oscylował wokół remisu. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż 3 bramki. O losach spotkania decydowały więc końcowe minuty.

Tabela DLJ – TUTAJ

W 56 min. goście wygrywali 34:35. Potem trafili Szymon Pacek i Łukasz Szporko (36:35 w 58 min.). W 60 min. MOS zdołał jednak doprowadzić do kolejnego remisu (37:37). Tyle że tuż przed końcową syreną kontrę wykończył Łukasz Szporko i Siódemka Huras wygrała 38:37. Dla MOS-u była to dopiero druga porażka w sezonie.

Siódemka Huras Legnica – MKS MOS I Wrocław 38:37 (17:19)

Siódemka Huras: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Nowosielski 1, Pacek 9, Kosiorowski, Matwiejków 2, Ł Szporko 8, Krukiewicz 5, Grynienko 2, Kruszelnicki 10, Śliwiński.