Aktualności

Juniorzy Siódemki Huras Legnica zostali wicemistrzami Dolnego Śląska!

Siódemka Huras Legnica wygrała 38:23 z Zagłębiem II Lubin w meczu kończącym rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Juniorów w sezonie 2020/21. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli, zostając tym samym wicemistrzem województwa. Brawo!

Po tym, jak w poniedziałek Zagłębie I Lubin przegrało mecz z MOS-em Wrocław, sytuacja przed wtorkowym meczem była jasna. Siódemka Huras by sięgnąć po tytuł wicemistrza województwa musiała wygrać na wyjeździe z zamykającym tabelę Zagłębiem II Lubin. I podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zadanie wykonali. Nasza drużyna rozegrała w Lubinie dobry mecz – od pierwszego gwizdka była skoncentrowana i zdeterminowana. Wygrała wysoko, bo różnicą aż 15 bramek.

ZDJĘCIA Z MECZU

– Moi zawodnicy wytrzymali presję, jaka na nich dziś niewątpliwie ciążyła. Należą się im słowa uznania. Jeszcze niedawno niewiele wskazywało na to, że skończymy sezon na drugim miejscu. Mieliśmy jednak imponujący finisz wygrywając trzy ostatnie mecze – mówi trener juniorów Siódemki Huras, Piotr Będzikowski.

Siódemka Huras kończy więc sezon ligowy ze srebrnym medalem. Brąz przypadł Zagłębiu I Lubin. Kolejne miejsca zajęły: EuCO UKS Dziewiątka Legnica, Chrobry Głogów, MKS MOS II Wrocław i Zagłębie II Lubin.

TABELA DLJ

Mistrzem Dolnego Śląska już wcześniej został MKS MOS I Wrocław, który zapewnił sobie automatycznie udział w 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Siódemka Huras o awans do rozgrywek centralnych powalczy w barażach. Rozegrane zostaną one w styczniu 2021 r.

SMS Zagłębie II Lubin – Siódemka Huras Legnica 23:38 (11:20)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Nowosielski 4, Pacek 5, Kosiorowski 1, Matwiejków 1, Ł. Szporko 4, Krukiewicz 6, Grynienko 2, Kruszelnicki 7, Dziedzic 5, Łukawski 2.

FOT. Robert Krukiewicz