Minimalna porażka juniorów w Głogowie. Do odrobienia jedna bramka!

Chrobry Głogów wygrał 29:28 z Siódemką Huras Legnica w pierwszym barażowym meczu o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Rewanż już w niedzielę o godz. 12.00, w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy. Transmisja na klubowym Facebooku.

Sobotni mecz w Głogowie był bardzo zacięty – wynik przez 60 minut oscylował wokół remisu a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wypracowali dwubramkową przewagę. Gdy Siódemka zaczęła sobie radzić w centralnym sektorze boiska z głogowskimi obrotowymi, wyszła na prowadzenie (6:5 w 13 min.). W 20 min. nasza drużyna wygrywała już nawet 10:6. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Chrobrego, który odrobił straty i na przerwę schodził z zapasem jednej bramki (15:14).

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Siódemka odzyskała prowadzenie (17:19 w 38 min.), by po kilku minutach jest stracić. W 51 min. Chrobry wygrywał 26:23, a podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego jakby zaczął dopadać kryzys. Nasz zespół złapał jednak drugi oddech i doprowadził do remisu 28:28. Tuż przed końcową syreną gospodarze zdołali jeszcze raz pokonać dobrze dysponowanego Wiktora Sochę i ostatecznie wygrali 29:28.

Niekwestionowanym liderem Siódemki w Głogowie był Jakub Będzikowski. Nasz rozgrywający rzucił aż 17 bramek. – Rozegraliśmy dobre zawody, moja drużyna zasługuje na słowa uznania. Awans do mistrzostw kraju pozostaje sprawą otwartą. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę. Myślę, że może być to zupełnie inny mecz – powiedział po sobotnim barażu trener Piotr Będzikowski.

Rewanż w niedzielę o godz. 12.00, w hali przy ul. Lotniczej. Transmisja na naszym facebookowym fanpage’u – TUTAJ.

Chrobry Głogów – Siódemka Huras Legnica 29:28 (15:14)

Chrobry: Klupś – Krzywicki 7, Słupski 1, Wiatrzyk 8, Serdeń 7, Dobrzański 1, Matela 3, Jastrzębski, Szczeblewski 2, Miszczyk, Błaszak.

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Nowosielski 2, Pacek 2, Kosiorowski 1, Matwiejków, Krukiewicz 1, Będzikowski 17, Grynienko 1, Kruszelnicki 2, Ł. Szporko 1.