Aktualności

Sparingowa porażka Siódemki Miedź. Już za tydzień wracamy do gry o punkty

Siódemka Miedź Legnica uległa 30:34 Śląskowi Wrocław w meczu kontrolnym rozegranym w hali przy ul. Lotniczej. Był to ostatni test przed wznowieniem rozgrywek I ligi.

Po wygranej z Borem Oborniki Śląskie i remisie z Zagłębiem Lubin, w ostatnim już styczniowym sparingu Siódemka Miedź doznała porażki. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego musiał uznać wyższość Śląska Wrocław. „Wojskowi” prowadzili różnicą 3-4 bramek prawie przez całe spotkanie i ostatecznie w Legnicy wygrali 34:30.

Mimo porażki, trener Piotr Będzikowski ze sparingu był zadowolony. – Uważam, że nasza gra była zdecydowanie lepsza niż wskazywałby na to końcowy rezultat. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian przed powrotem do ligowej rywalizacji. Przed nami jeszcze tydzień pracy i jedziemy na trudny mecz do Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział nasz szkoleniowiec.

W sparingowej potyczce ze Śląskiem nie zagrał Marcin Jaśkowski, który otrzymał od sztabu szkoleniowego dzień wolny z powodów rodzinnych.

Inauguracja drugiej rundy w grupie B I ligi już w sobotę, 30 stycznia. Siódemka Miedź zmierzy się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. W następnie, 13 lutego podejmiemy we własnej hali GOKiS Kąty Wrocławskie.

Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 30:34 (12:15)

Siódemka Miedź: Dekarz, Mazur, Stachurski – Przybylak 1, Paterek 3, Pawłowski 1, Kowalik, Styrcz 6, Czarnecki 4, Wychowaniec 4, Siwak 3, Skrabania 1, Bogudziński 4, Nowosielski 3.