Aktualności

W Lesznie wszystko zgodnie z planem. Siódemka Miedź rozbiła Real Astromal

Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:19 z Realem Astromal Leszno w meczu 14. kolejki grupy B I ligi. To pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w rundzie rewanżowej. Dzięki niemu pozostała liderem tabeli.

Po dwóch porażkach na otwarcie rundy rewanżowej, Siódemka do meczu z ostatnim w tabeli Realem Astromal Leszno przystąpiła z mocnym postanowieniem skasowania kompletu punktów. – O lekceważeniu gospodarzy nie ma mowy. Tym bardziej, że drugą część sezonu rozpoczęli od wygranej z Borem Oborniki Śląskie, wysyłając tym samym całej lidze sygnał ostrzegawczy – mówił przed sobotnim starciem w Lesznie trener Piotr Będzikowski.

Słowa naszego szkoleniowca znalazły potwierdzenie na parkiecie. Siódemka nie czekała na to, co do zaoferowania mają gospodarze, tylko od pierwszych minut narzuciła swoje warunki gry. Po kwadransie w którym skutecznością popisywali się Wojciech Styrcz i Kacper Pawłowski, wygrywała już 9:3. Nasza drużyna świetnie wyglądała w obronie, dzięki czemu mogła kontrować rywala. Przełożyło się to na wynik, bo na przerwę Siódemka schodziła z przewagą 11 bramek.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Siódemka w pełni kontrolowała mecz i konsekwentnie budowała wynik. Duży udział mieli w tym zabójczo skuteczni: Karol Siwak, Michał Kowalik i Paweł Paterek. W 45 min. Siódemka wygrywała już 28:12 i wtedy w zasadzie jedyną niewiadomą stał się rozmiar jej zwycięstwa. Ostatecznie było ono bardzo okazałe, bo zespół trenera Piotra Będzikowskiego pokonał Real Astromal różnicą 17 bramek.

Warto odnotować debiut w I lidze Filipa Kruszelnickiego. Zaledwie 17-letni rozgrywający pokazał się z bardzo dobrej strony – rzucił dwie bramki, które okrasił efektowną asystą. Dodajmy, że w Lesznie zabrakło Łukasza Mazura. Naszego bramkarza zmogła bowiem choroba. W kadrze nie było również wciąż zmagającego się z urazem Michała Czarneckiego.

Następny mecz Siódemka Miedź rozegra za tydzień. W sobotę 6 marca nasz zespół zmierzy się w Grodkowie z tamtejszym Olimpem. Będzie to spotkanie z 21. kolejki, które zostanie rozegrane awansem.

Real Astromal Leszno – Siódemka Miedź Legnica 19:36 (8:19)

Real Astromal: Skorupiński, Królikowski – Wierucki, Meissner 2, Kowalczewski 2, Łuczak 1, Szkudelski, Płaczek 4, Frieske 2, Radoła 1, Kruk, Szocik 2, Napierkowski 3, Jaszkiewicz 2, Giera. Kary: 4 min.

Siódemka Miedź: Dekarz, Stachurski – Przybylak 3, Siwak 4, Kowalik 4, Nowosielski, Jaśkowski, Skrabania 2, Bogudziński 3, Pawłowski 3, Wychowaniec 3, Styrcz 7, Paterek 4, Kruszelnicki 2, Szczepanek 1. Kary: 0 min.

Przebieg meczu: 1:3 (5), 2:6 (10), 3:9 (15), 4:13 (20), 5:16 (25), 8:19 (30), 10:20 (35), 11:24 (40), 12:28 (45), 15:31 (50), 17:34 (55), 19:36 (60).