Aktualności

Marcin Jaśkowski: „Nikt przed nami się nie położy, bo jesteśmy liderem”

Siódemka Miedź Legnica wygrała w sobotę 36:19 z Realem Astroma Leszno w meczu 14. kolejki grupy B I ligi. Co po spotkaniu powiedział nasz rozgrywający Marcin Jaśkowski?

– Przyjechaliśmy do Leszna podrażnieni ostatnimi niepowodzeniami. Bo zdajemy sobie sprawę, że w dwóch meczach zdobyliśmy jeden punkt, ale niewiele brakowało, żeby było ich sześć. Byliśmy bardzo umotywowani. Powiedzieliśmy sobie, że wychodzimy na boisko i wyciskamy z tego meczu 100 proc. I tak właśnie powinniśmy grać z teoretycznie słabszymi rywalami. Stanęliśmy mocno w obronie i przez 20 minut gospodarze rzucili nam ledwie 4 bramki. Jeśli da się z takimi zespołami, jak Leszno wygrać dziesięcioma trafieniami to trzeba to zrobić, nie odpuszczać. Jeśli da się wyżej, to trzeba próbować.

– Przed nami kolejne mecze z zespołami z dolnej połowy tabeli. Zdajemy sobie sprawę, że nikt przed nami się nie położy, bo jesteśmy liderem. Musimy je wygrać i odbudować pewność siebie w kontekście decydujących spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o awans. Weszliśmy ponownie na zwycięską ścieżkę i mam nadzieję, że już do końca sezonu z niej nie zejdziemy.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)