Trenerzy po meczu Real Astromal Leszno – Siódemka Huras Legnica

W sobotni wieczór Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:19 z Realem Astroma Leszno w meczu 14. kolejki grupy B I ligi. Jak spotkanie skomentowali szkoleniowcy obu drużyn?

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź): – Rozegraliśmy dobry mecz. Utrzymywaliśmy odpowiednie tempo w ataku, dobrze funkcjonowała obrona i jej współpraca z bramkarzami. Dzięki temu mogliśmy kontrować. W taki sposób zdobyliśmy kilkanaście bramek. Tak właśnie powinniśmy grać z niżej notowanymi rywalami. Nie mamy przecież dwumetrowych zawodników, którzy stwarzają zagrożenie z drugiej linii.

– Po dwóch kolejnych porażkach nie mogliśmy pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Mojej drużynie należą się słowa uznania. Była pełna koncentracja przez 60 minut i realizacja założeń. W przeciwieństwie do meczu z GOKiS-em, zagraliśmy w swoim stylu i stąd taki końcowy rezultat.

Maciej Wierucki (Real Astromal): – Dramat! Wiedzieliśmy, że Siódemka Miedź przyjedzie do naszej hali po komplet punktów. Nie spodziewałem się jednak, że już po 15 minutach mecz się de facto zakończy. Przystępowaliśmy do niego z nadziejami po wygranej w Obornikach Śląskich. Niestety, lider z Legnicy sprowadził nas na ziemię. Znamy swoje miejsce w szeregu, ale taka dotkliwa porażka boli. Moi zawodnicy bardzo ciężko pracują na treningach, ale dziś mnie zawiedli. Bo nie zasługują, by przegrywać tak dotkliwie.