Aktualności

Chłopcy Siódemki Huras wygrali V Memoriał Jakuba Marcinkowskiego

Siódemka Huras Legnica nie miała sobie równych w V Memoriale Jakuba Marcinkowskiego, który w weekend został rozegrany w Świdnicy. Drużyna trenera Tomasza Szporki wygrała wszystkie mecze. Gratulujemy!

W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras wygrała: 18:16 z ŚKPR-em Świdnica, 23:8 z Borem Oborniki Śląskie, 26:5 z Trójką Nowa Sól, 26:8 z Orłem Opole i 20:6 z SAS Artur Siódmiak Gdańsk. Do półfinału nasz zespół awansował z 1. miejsca w tabeli z kompletem 15 punktów.

W meczu o finał Siódemka Huras pokonała 25:10 Olimp Grodków. W finale ponownie spotkała się z gospodarzami – ŚKPR-em Świdnica. I ponownie wyszła z pojedynku zwycięsko. Siódemka wygrała mecz 30:17 i triumfowała w całym turnieju. Trzecie miejsce zajęła Żagiew Dzierżoniów, która w małym finale okazała się lepsza o Olimpu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Kamil Skiba z Siódemki Huras. Nagrodę dla najlepszego zawodnika Siódemki otrzymał Aleks Kruszelnicki.

Memoriał Jakuba Marcinkowskiego odbywa się od 2016 r. Impreza dedykowana jest utalentowanemu zawodnikowi ŚKPR-u Świdnica, który zmarł w wieku zaledwie 15 lat w 2015 r. w trakcie turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików w Kielcach. W tegorocznej edycji memoriału, w dwóch kategoriach wiekowych (chłopcy i młodzicy) rywalizowało w sumie 20 drużyn.

Na zdjęciu: Drużyna Siódemki Huras Legnica w Świdnicy. FOT. skprswidnica.pl