Aktualności

DLJM: Juniorzy młodsi Siódemki Huras wicemistrzami Dolnego Śląska

Siódemka Huras Legnica przegrała 23:27 z Zagłębiem I Lubin w meczu kończącym sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zespół trenera Tomasza Górecznego zajął w rozgrywkach 2. miejsce.

Sobotni mecz w hali „Henrykówki” przy ul. Złotoryjskiej decydował o mistrzowskim tytule. Siódemka musiała wygrać różnicą co najmniej 5 bramek. Niestety, sztuka ta jej się nie udała. Więcej! Zagłębie wygrało w Legnicy 27:23 i zasłużenie (komplet 14 zwycięstw!) zostało mistrzem Dolnego Śląska. Nasza drużyna musi się zadowolić tytułem wicemistrzowskim i bezpośrednim awansem do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (baraże nie zostaną rozegrane, bo z udziału w nich zrezygnowały Chrobry Głogów i Żagiew Dzierżoniów).

Już pierwsze minuty sobotniego meczu pokazały, że odrobienie 4-bramkowej straty z Lubina, może być zadaniem niezwykle trudnym. Po 5 min. Siódemka przegrywała bowiem 1:4, po 20 min. 6:10. Na drugą połowę nasza drużyna wyszła z 2 bramkami na minusie. Po przerwie zaprezentowała się jednak znacznie lepiej niż w pierwszej połowie. Szybko doprowadziła do remisu (12:12 w 34 min.), a potem wyszła na prowadzenie (15:14 w 40 min.).

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH

W 43 min. nakręceni kolejnymi udanymi akcjami podopieczni trenera Tomasza Górecznego wygrywali już 17:14 a mecz wkroczył w decydującą fazę. Niestety, przyjezdni zachowali zimną krew – wyrównali (19:19 w 48 min.), a następnie zaczęli znów budować przewagę. Ostatecznie Zagłębie wygrało w Legnicy 27:24 zabierając ze sobą do Lubina komplet złotych medali.

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie I Lubin 23:27 (10:12)

Siódemka: Socha, Zembrzycki, Wiktor – Łukawski 3, Wojsa 1, A, Szporko 3, Niziołek 1, Dziedzic 4, Krukiewicz 6, A. Szporko 5, Zapert, Drążek, Wołowiec, Minuczyc, Kosiorowski.

FOT. Paweł Jantura