Aktualności

Siódemka Huras triumfatorem rozgrywek Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej!

W niedzielę na na boiskach AWF przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrany został trzeci i ostatni turniej chłopców w ramach Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej w sezonie 2020/21. Niespodzianki nie było. Zwyciężyła Siódemka Huras Legnica.

W finale niedzielnego turnieju Siódemka Huras wygrała 16:7 z Żagwią Dzierżoniów. Wcześniej, w spotkaniach grupowych, nasi chłopcy pokonali kolejno: 17:6 Śniadka Jelenia Góra, 19:6 Chrobrego Żórawina i 12:8 UKS Dziewiątka Legnica.

Zespół trenera Zygmunta Woźniczki wygrał wszystkie trzy turnieje DAPR i tym samym w pełni zasłużenie zajął 1. miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu. Drugie miejsce zajęła Żagiew Dzierżoniów, trzecie ŚKPR Świdnica.

W rozgrywkach DAPR (w kategoriach – chłopców i dziewczynek) w sezonie 2020/21 uczestniczyła rekordowa liczba 300 sportowców z 19 klubów Dolnego Śląska. Na zakończenie sezonu Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej wręczyła uczestnikom sprzęt sportowy firmy Hummel. Na turnieju obecny był nowy prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Andrzej Mikołajczak.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek DAPR w sezonie 2020/21:

1. Siódemka Huras Legnica
2. Żagiew Dzierżoniów
3. ŚKPR Świdnica
4. Dziewiątka Legnica
5. Chrobry Żórawina
6. Bór Oborniki Śląskie
7. GOKiS Kąty Wrocławskie
8. Śniadek Jelenia Góra