Juniorzy Siódemki Huras rozpoczęli sezon od derbowego zwycięstwa

Na inaugurację sezonu Dolnośląskiej Ligi Juniorów Siódemka Huras Legnica wygrała 34:23 z UKS Dziewiątka Legnica. Mecz został rozegrany w hali przy ul. Lotniczej, w której tym razem nasza drużyna wyjątkowo była „gościem”.

Zespół trenera Piotra Będzikowskiego w tym sezonie mierzy w mistrzowski tytuł oraz strefę medalową mistrzostw Polski. Lokalny rywal aż takich ambicji nie ma, więc faworyta derbowej konfrontacji na otwarcie sezonu, wskazać nie było trudno. Siódemka nie zawiodła – rządziła na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty i bez żadnych problemów zgarnęła pełną pulę. Temat trzech punktów podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego załatwili w zasadzie już w pierwszej połowie, którą wygrali różnicą 9 bramek.

Następny mecz nasi juniorzy rozegrają w środę 22 września ze Śląskiem Wrocław (hala przy ul. Lotniczej, godz. 18.00).

EuCO UKS Dziewiątka Legnica – Siódemka Huras Legnica 23:34 (12:21)

Siódemka Huras: Turkiewicz, Socha – Kochlewski 4, Zieliński, Pacek 3, Minuczyc, Fijołek, Kosiorowski 2, Matwiejków, Ł. Szporko 4, Krukiewicz 3, Dec 1, Grynienko 7, Nowakowski 3, Kruszelnicki 5, Śliwiński 2.