Aktualności

Siódemka Miedź druga w turnieju w Zielonej Górze

Ze zmiennym szczęściem grali piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica na towarzyskim turnieju w Zielonej Górze. Nasza drużyna wygrała z Nielbą Wągrowiec i uległa Stali Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym spotkaniu zielonogórskiego turnieju, w którym wystąpiło czterech pierwszoligowców, podopieczni trenera Pawła Wity rozbili Nielbę Wągrowiec. Siódemka Miedź wygrała 28:17. W drugim spotkaniu AZS Zielona Góra przegrał 24:28 ze Stalą Gorzów Wlkp.

W spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce w turnieju gospodarze ograli Nielbę 24:23. W finale Siódemka Miedź stoczyła zacięty bój z czołową drużyną grupy północnej 1. ligi – Stalą Gorzów Wlkp. Nasza drużyna przegrała 29:30, decydującą bramkę tracąc na 20 sekund przed końcową syreną.

– Jestem zadowolony z postawy mojej drużyny. To było nasze pierwsze sparingowe granie. Czas będzie działał na korzyść tego zespołu. Przed nami na pewno sporo pracy, ale do sezonu mamy jeszcze trzy tygodnie. W drugiej linii mamy aż trzech nowych zawodników. Trzeba więc trochę czasu, zanim będzie ona dobrze funkcjonować – mówi trener Paweł Wita (na zdjęciu).

Poza nowymi graczami: Bartłomiejem Koprowski, Kamilem Mosiołkiem i Sebastianem Ziemińskim, w składzie Siódemki Miedź pojawił się testowany przez trenera Witę Damian Woźniczka.

W najbliższy czwartek Siódemka Miedź rozegra mecz kontrolny z ŚKPR Świdnica. Początek o godz. 19.30 w hali przy ul. Lotniczej.

Siódemka Miedź Legnica – Nielba Wągrowiec 28:17 (14:9)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 5, Antosik 2, Przybylak 2, Płaczek 1, Kowalik 3, Koprowski 1, Piróg 2, Ziemiński 1, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 3, Skiba 2, Bogudziński, K. Cegłowski, Woźniczka.

Siódemka Miedź – Stal Gorzów Wlkp. 29:30 (15:16)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 3, Płaczek 2, Kowalik 4, Koprowski 3, Piróg 1, Ziemiński 4, Piwko 2, Drozdalski 3, Mosiołek 4, Skiba 3, Antosik, Przybylak, K. Cegłowski, Bogudziński, Woźniczka.