Aktualności

1. liga: jedziemy do Zawiercia walczyć o pierwsze punkty

Viret CMC Zawiercie to kolejny rywal Siódemki Miedź Legnica. Z beniaminkiem 1. ligi nasza drużyna zmierzy się w sobotni wieczór. Początek meczu 2. kolejki 1. ligi o godz. 18.00.

W Zawierciu Siódemka Miedź miała zawsze pod górkę. Z Viretem przegrała nawet przed dwoma sezonami, kiedy to zawiercianie spadali do 2. ligi. O punkty łatwo nie będzie również i teraz.

W Zawierciu po degradacji szybko się otrząsnęli i drugoligowa banicja trwała tylko rok. Viret do 1. ligi wrócił mocniejszy. Po awansie wzmocnił się kilkoma solidnymi zawodnikami, bo za takich trzeba uznać doświadczonego obrotowego Dariusza Kubisztala (Stal Mielec, Czuwaj Przemyśl, SPR Tarnów), Marcelego Migałą (ostatnio ASPR Zawadzkie) oraz bramkarza Rafała Ratuszniaka (KSSPR Końskie).

Ten pierwszy w swojej karierze przez jeden sezon reprezentował Siódemkę Miedź, ale było to jeszcze w poprzedniej dekadzie. Zdecydowanie mniej odległa przeszłość to występy w legnickim zespole bramkarza Kamila Buchcica.

Co ciekawe, trenerem Viretu jest Krzysztof Adamuszek, ojciec Michała Adamuszka, który w sezonie 2007/2088 w barwach Siódemki Miedź wywalczył tytuł króla strzelców PGNiG Superligi.

Przed tygodniem, na inaugurację sezonu Viret przegrał w Piekarach Śląskich z Olimpią 25:31. Siódemka Miedź w nieco dramatycznych okolicznościach uległa 23:24 we własnej hali Moto-Jelczowi Oława.

Do Zawiercia nasza drużyna pojedzie w pełnym składzie. Do zdrowia doszedł już bowiem pauzujący w meczu z Moto-Jelczem skrzydłowy Michał Antosik.