Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź – ASPR. Czas na pierwsze zwycięstwo

W sobotnie popołudnie Siódemka Miedź Legnica podejmie w hali przy Lotniczej ASPR Zawadzkie. Mecz 3. kolejki grupy B 1. ligi rozpocznie się o godz. 17.00.

Będzie to pojedynek dwóch drużyn, które w tym sezonie jeszcze zapunktowały. Poprzednie rozgrywki dla ASPR Zawadzkie były udane. Beniaminek ani przez chwilę nie był zagrożony degradacją i zakończył je na siódmym miejscu. Nowy sezon ASPR rozpoczął źle, bo od porażek w Białej Podlaskiej z AZS AWF (29:30) i domowej z Olimpią Piekary Śląskie (30:35).

W podobnych nastrojach są podopieczni trenera Pawła Wity. Siódemka Miedź na inaugurację przegrała 23:24 z Moto-Jelczem Oława, by tydzień później ulec w Zawierciu Viretowi 28:31.

– Zrobimy wszystko, by zdobyć pierwsze punkty, bo czas już najwyższy. Gdzie mamy to uczynić, jak nie przed własną publicznością z rywalem, który z pewnością jest w naszym zasięgu – mówi trener Paweł Wita.

W letniej przerwie w zespole z Zawadzkiego doszło do kilku zmian kadrowych. Największą stratą jest odejście Marcelego Migały do Viretu. Wciąż jednak ostoją ASPR-u pozostaje bramkarz Sławomir Donosewicz. Powiedzieć o nim, że jest doświadczony, to tyle co nic powiedzieć. 49-letni bramkarz – najstarszy obecnie w kraju ligowiec – wciąż zadziwia wysoką formą.

Legnicka defensywa będzie musiała uważać też na najlepszego strzelca ASPR-u Łukasza Całujka, który na koncie ma już 12 trafień, a także na skrzydłowego Pawła Swata.