Aktualności

1. liga: mamy to! Pierwsze zwycięstwo Siódemki Miedź

Siódemka Miedź Legnica wygrała 40:31 z ASPR Zawadzkie w meczu 3. kolejki 1. ligi. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Pawła Wity w sezonie.

Po dwóch porażkach Siódemka Miedź do spotkania z ASPR Zawadzkie przystąpiła bardzo zdeterminowana i skoncentrowana. Goście od samego początku mieli mnóstwo problemów z szybką grą legniczan w ataku i szczelną obroną. A jeśli już dochodzili do strzeleckich pozycji, to w bramce świetnie spisywał się Łukasz Mazur.

Efekt był taki, że legniczanie w szeregach których skutecznością imponowali Bartłomiej Koprowski i Kamil Mosiołek już po kwadransie wypracowali solidną przewagę (12:7 w 15 min.), którą dowieźli do przerwy.

W drugiej połowie Siódemka Miedź w pełni kontrolowała spotkanie i konsekwentnie powiększała wynik. Gościom nie pomogło nawet wyłączenie z gry Mosiołka, który otrzymał krycie jeden na jeden. Ciężar rzucania bramek wzięli na siebie bowiem Piotr Piróg i Sebastian Ziemiński, a w końcowych minutach Michał Przybylak.

Gdy w 48 min. Piróg trafił na 34:24 emocje przy Lotniczej praktycznie się skończyły. A trener Wita widząc, że punkty zostaną w Legnicy dał szansę pokazania się juniorom. Siódemka Miedź zasłużenie wygrała, przez większość spotkania prezentując się bardzo obiecująco. Za tydzień czeka ją wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zmierzy się z tamtejszym KSZO.

Siódemka Miedź Legnica – ASPR Zawadzkie 40:31 (20:15)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 1, Przybylak 3, Antosik 5, Płaczek 4, Koprowski 6, Piróg 5, Ziemiński 6, Piwko 2, Mosiołek 6, Skiba 2, Gregułowski, Drozdalski, Kowalik. Kary: 10 min.

ASPR: Skrzypczyk 1, Podejma – Mięsopust 1, Zagórowicz 7, Szulc, Morzyk 1, Hentschel 1, P. Całujek 1, Krygowski 1, A. Danysz 4, S. Danysz 1, Ł.Całujek 7, Kąpa 4. Kary: 4 min.

Galeria zdjęć z meczu TUTAJ.