Aktualności

1. liga: Siódemka Miedź – SPR Tarnów. Jak zatrzymać Kubisztala?

Trudne zadanie czeka szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica. W sobotę podejmą w hali przy Lotniczej mający w tym sezonie wysokie aspiracje SPR PWSZ Tarnów. Początek meczu o godz. 18.00.

Zespół trenera Pawła Wity po niemrawym starcie (porażki z Moto-Jelczem i Viretem Zawiercie) wyraźnie „odpalił”. Wygrał pewnie z ASPR Zawadzkie, a potem odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo z KSZO Ostrowiec Św. Tym samym wysłał w Polskę głośny sygnał, że mimo odmłodzenia składu, będzie się liczył w walce o miejsca w górnych rejonach tabeli.

W sobotę do Legnicy przyjedzie SPR PWSZ Tarnów, którego aspiracje w tym sezonie sięgają nawet awansu do PGNiG Superligi. Wyniki tarnowian tylko je potwierdzają. SPR wygrał już trzy mecze (z Anilaną Łódź, KSSPR Końskie i Olimpią Piekary Śl.), a potknął się tylko w Białej Podlaskiej.

SPR dysponuje mocnym i wyrównanym składem z jedną gwiazdą. Ale za to jaką! W letniej przerwie tarnowski pierwszoligowiec pozyskał bowiem czterokrotnego króla strzelców PGNiG Superligi Michała Kubisztala. Były rozgrywający m.in. Fuechse Berlin, Wisły Płock, Górnika Zabrze, Azotów Puławy i Zagłębia Lubin, mimo 37 lat karku, 1. ligę przerasta o głowę.

I właśnie zatrzymanie Kubisztala wydaje się być kluczem do odniesienia przez Siódemkę Miedź trzeciego w tych rozgrywkach zwycięstwa. Przed tygodniem sztuka ta nie udała się defensywie Olimpii Piekary Śl. Kubisztal rzucił jej 8 bramek. W sumie ma ich na koncie już 27.

Warto jednak dodać, że tylko dwa trafienia mniej ma 21-letni snajper Siódemki Miedź Kamil Mosiołek.

5. kolejka grupy B 1. ligi: Siódemka Miedź Legnica – SPR PWSZ Tarnów, sobota (7 października), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.