LDJ: Siódemka Miedź wygrała w Świdnicy i już jest liderem

Siódemka Miedź Legnica wygrała z ŚKPR Świdnica 39:22 w zaległym meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Zespół trenera Pawła Wity awansował tym samym na pierwsze miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie w Świdnicy od pierwszych minut przebiegało pod dyktando Siódemki. Nasz zespół już po kwadransie wygrywał różnicą pięcioma bramkami. Na przerwę schodził z pokaźnym zapasem wynoszącym osiem trafień.

W drugiej połowie wicemistrzowie Polski kontrowali mecz i konsekwentnie powiększali dystans. Ostatecznie wygrali wysoko, bo siedemnastoma bramkami. Siódemka zameldowała się na pierwszym miejsce w tabeli LDJ i liczymy, że nie opuści go już do końca rozgrywek.

Największe słowa uznania należą się Michałowi Przybylalakowi i Mateuszowi Drozdalskiemu, którzy razem zdobyli w Świdnicy 13 bramek. A warto przypomnieć, że jeszcze w sobotni wieczór zostawili sporo zdrowia w meczu seniorów z SPR PWSZ Tarnów.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 22:39 (13:21)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 8, Fikier 5, Bogudziński 1, M. Majewski 3, Klocek, Betliński, Drozdalski 5, G. Styrcz, Kasprzak 5, Kowalik 8, K. Cegłowski 4.