Aktualności

LDJ: porażka Siódemki Miedź II ze Śląskiem Wrocław

Zacięte i emocjonujące widowisko stworzyli juniorzy Siódemki Miedź II Legnica i Śląska Wrocław w meczu 5. kolejki ligi dolnośląskiej rozegranym w hali „Henrykówki”. O jedną bramkę lepsi byli goście.

Śląsk Wrocław to główny rywal naszego pierwszego zespołu w walce o mistrzostwo województwa. We wtorkowy wieczór druga drużyna Siódemki Miedź była bardzo blisko urwania faworytowi punktów. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego przez cały mecz gonili wynik i do remisu i konkursu rzutów karnyc zabrakło im niewiele.

Kilkubramkową przewagę Śląsk wypracował pod koniec pierwszej połowy. Na przerwę wrocławianie schodzili z przewagą czterech trafień. W drugiej połowie gospodarze prowadzeni do boju przez świetnie dysponowanych rzutowo Pawła Paterka i Wojciecha Styrcza, nie dali za wygraną i konsekwentnie niwelowali straty.

W 50 min. przegrywali już tylko 30:31.Potem Śląsk znów „odjechał” (31:35 w 58 min.). Legniczanie zdołali jednak rzucić trzy bramki z rzędu i w 60 min. różnica ponownie wynosiła jedno trafienie. Na wyrównanie niestety zabrakło już czasu.

Siódemka Miedź II Legnica – Śląsk Wrocław 34:35 (16:22)

Siódemka: Bieniusiewicz, Gołębiowski – Paterek 11, W. Styrcz 8, Nowosielski, Grabusiewicz, Zając 6, Klimaszewski 3, D. Glazer 1, Mroczka, Szczepanek 5.