Aktualności

Siódemka Miedź wygrała z ŚKPR i kontynuuje pucharową przygodę

Siódemka Miedź Legnica wygrała w Świdnicy 32:23 z ŚKPR w meczu 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nasza drużyna awansowała do finału rozgrywek.

Sobotni mecz ligowy między tymi zespołami dostarczył mnóstwo emocji. Zakończył się remisem i rzutami karnymi, w których górą był ŚKPR. W czwartek już tak ciekawie w świdnickiej hali nie było. Zarówno szkoleniowiec gospodarzy – Grzegorz Garbacz, jak i opiekun legniczan Paweł Wita, mocno pomieszali w składach, dając szansę juniorom, bądź tym, którzy w lidze grają w mniejszym wymiarze czasowym.

I tak w Siódemce Miedź w pierwszym zespole debiut zaliczyli: Damian Woźniczka oraz Kacper Cegłowski. Zagrał też utalentowany obrotowy Michał Kowalik, który w tym sezonie na parkietach 1. ligi spędził zaledwie kilka minut.

– Pucharową potyczkę potraktowaliśmy, jako element przygotowań do dwóch bardzo ważnych spotkań ligowych z MTS-em Chrzanów i Anilaną Łódź, których będziemy gospodarzami i chcemy zebrać w nich komplet punktów. Wynik był sprawą drugorzędną – mówi trener Paweł Wita.

Siódemka Miedź tym razem w Świdnicy wygrała i to wyraźnie, bo 32:23. W finale dolnośląskim zmierzy się ze zwycięzcą drugiej pary, którą tworzą Moto-Jelcz Oława i drugoligowy Bór Oborniki Śląskie. Triumfator wojewódzkich rozgrywek wystąpi w 1. rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 23:32 (13:15)

Siódemka: Mazur, Kaczmarek – Przybylak 2, Majewski 2, Woźniczka 3, Antosik 1, Koprowski 2, Piróg 2, Ziemiński 5, Drozdalski, Mosiołek 6, Kowalik 3, Cegłowski 5, Skiba 1.