Aktualności

Paweł Wita po meczu z MTS-em: zwycięstwo cieszy, styl już mniej

Dysponujemy bardzo młodym zespołem. Trudno od niego oczekiwać stabilizacji formy na kilkanaście spotkań – mówi trener Siódemki Miedź Paweł Wita po wygranym 30:26 meczu z MTS-em Chrzanów.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i trzech punktów, ale ze stylu już mniej. Ten mecz pokazał, że mamy sporo do poprawy w grze obronnej. Wiedzieliśmy, że kluczem do sukcesu będzie wyłączenie Marcina Skoczylasa. I to udało się. Tyle że nie radziliśmy sobie z rywalami w pojedynkach jeden na jeden na każdej pozycji. Mieliśmy mnóstwo problemów z szybką grą gości.

– Dysponujemy bardzo młodym zespołem. Trudno od niego oczekiwać stabilizacji formy na kilkanaście spotkań. Młodość ma bowiem swoje prawa. Takich ciężkich meczów w tym sezonie będzie więcej. Warto zauważyć, że bywały momenty, że na parkiecie przebywali wyłącznie zawodnicy z rocznika 1996 i 1999. Tym bardziej mojej drużynie należą się słowa uznania za zwycięstwo. Jestem przekonany, że jak do składu wrócą kontuzjowani Paweł Piwko i Mateusz Płaczek, nasza gra będzie wyglądać lepiej.