LDJ: Siódemka Miedź suwerennie panuje w rozgrywkach

Za nami 10. seria spotkań w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Nasze drużyny solidarnie sięgnęły po komplet punktów i zajmują w tabeli dwa pierwsze miejsca w tabeli!

Pierwszy zespół gładko, bo 32:19 wygrał w hali przy ul. Sejmowej z UKS Dziewiątka Legnica. Najskuteczniejszym zawodnikiem derbowego spotkania był Kacper Cegłowski – zdobywca 11 bramek. Warto odnotować powrót do składu rekonwalescentów: Szymona Światłowskiego i Patryka Gregułowskiego.

Zdecydowanie więcej napracować na punkty musieli się podopieczni trenera Tomasza Górecznego. Siódemka Miedź II w Kłodzku przegrywała do przerwy jedną bramką. W drugiej połowie nasz zespół wrzucił jednak wyższy bieg i wygrał mecz 39:34. Aż 20 bramek zdobył duet: Paweł Paterek – Wojciech Styrcz.

W tabeli DLJ niezagrożonym liderem jest zespół trenera Pawła Wity. Na drugie miejsce wskoczył zespół Górecznego, wykorzystując wpadkę Śląska Wrocław w Świdnicy (porażka w karnych). TABELA LDJ TUTAJ.

UKS Dziewiątka Legnica – Siódemka Miedź Legnica 19:32 (11:19)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 4, Fikier 1, Bogudziński 2, Majewski 2, Światłowski 3, Klocek 6, Drozdalski 1, Kasprzak 2, Cegłowski 11, Gregułowski.

Lew Kłodzko – Siódemka Miedź II Legnica 34:39 (17:16)

Siódemka: Bieniusiewicz, Gołębiowski, Strączek 1 – Paterek 11, Styrcz 9, Nowosielski 3, Narowski 1, Zając 4, Klepinowski, Klimaszewski 3, Mroczka, Szczepanek 7, Mazurek.