Aktualności

Trudna przeprawa na Śląsku. Siódemka jedzie do wicelidera

Niełatwe zadanie czeka w sobotę pierwszoligowych szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica. Nasza drużyna zmierzy się bowiem w Piekarach Śląskich z jednym z faworytów rozgrywek – Olimpią. Początek meczu o godz. 18.00.

Olimpia od kilku lat należy do ścisłej czołówki pierwszoligowej tabeli. W tym sezonie drużyna trenera Sławomira Szenkela znów nie zawodzi. Po dziesięciu kolejkach jest wiceliderem, ustępując AZS AWF Biała Podlaska jedynie gorszym bilansem bramek.

W letniej przerwie Olimpia straciła dwóch kluczowych zawodników. Weteran Mariusz Kempys zakończył karierę, a utalentowany Łukasz Gogola przeniósł się do superligowego Górnika Zabrze. Działaczom z Piekar Śląskich udało się jednak zatrudnić za to Arkadiusza Miszkę. Ten doświadczony skrzydłowy ma na koncie ponad 1400 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na parkietach 1. ligi też nie zawodzi. W tym sezonie trafił już 51 razy. Dwie bramki więcej na koncie ma inny zawodnik z superligową przeszłością – Arkadiusz Kowalski.

Siódemka Miedź nie będzie faworytem sobotniej konfrontacji. Do Piekar Śląskich nie pojedzie jednak pozbawiona atutów. Przede wszystkim w swoim składzie ma będącego w formie Kamila Mosiołka, który jest wiceliderem klasyfikacji strzelców (64 bramki). Ma również nareszcie rekonwalescentów: Pawła Piwkę i Mateusza Płaczka oraz dobre wspomnienia. W maju na zakończenie poprzedniego sezonu Siódemka wygrała bowiem w Piekarach 31:29.