Aktualności

Juniorzy Siódemki Miedź mistrzami województwa!

Już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Siódemka Miedź Legnica zapewniła sobie tytuł mistrza Dolnego Śląska juniorów, a tym samym awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

O pierwszym miejscu w końcowej tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów zadecydowało środowe zwycięstwo z Lwem Kłodzko. Podopieczni trenera Pawła Wity w hali przy ul. Lotniczej nie dali gościom żadnych szans. Mimo że grali na pełnych obrotach, to i tak wygrali wysoko, bo 35:20.

Siódemkę czekają jeszcze trzy mecze. Z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław i Moto-Jelczem Oława. Nie będą one już jednak miały żadnego znaczenia.

Warto podkreślić, że zespół trenera Pawła Wity na swoim koncie ma komplet 11 zwycięstw. Śmiało można więc stwierdzić, że rozgrywki Ligi Dolnośląskiej Juniorów legniczanie zdominowali, tak jak od lat PGE Vive Kielce robi to w PGNiG Superlidze.

Nasi juniorzy mogą już przygotowywać się do rywalizacji w mistrzostwach Polski. Udział w nich rozpoczną od turnieju 1/16 finału, który rozegrany zostanie 2-4 lutego w województwie lubuskim. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie podopieczni Wity wywalczyli tytuł wicemistrza kraju.

Siódemka Miedź Legnica – Lew Kłodzko 35:20 (17:6)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak, Fikier 3, Gregułowski 9, Bogudziński 3, Majewski 2, Światłowski 4, Klocek 4, Drozdalski 2, Kowalik 2, Cegłowski 4.

Zdjęcia z meczu TUTAJ.