LDJ: Dwunaste zwycięstwo juniorów Siódemki Miedź!

Podopieczni trenera Pawła Wity nie zwalniają tempa. W piątek rozegrali awansem mecz 12. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 34:21.

W środę Siódemka pokonała przy Lotniczej Lew Kłodzko i tym samym na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie tytuł mistrza województwa. Już dwa dni później naszemu zespołowi przyszło rywalizować z Zagłębiem Lubin.

Derby regionie stały pod znakiem absolutnej dominacji Siódemki, która z gospodarzami miała problemy, ale tylko w pierwszych minutach. Zagłębie wygrywało nawet 3:1. W 5 min. legniczanie wyszli na prowadzenie (5:4), którego już nie oddało do końcowej syreny.

Przed przerwą podopieczni trenera Wity wypracowali siedmiobramkową przewagę, a w drugiej połowie już tylko ją powiększała. Najlepszymi strzelcami derbowej konfrontacji byli Patryk Gregułowski i Szymon Światłowski, którzy rzucili po 6 bramek. Cieszy to podwójnie, bo obaj jeszcze niedawno leczyli kontuzje.

Zagłębie Lubin – Siódemka Miedź Legnica 21:34 (11:18)

Siódemka: Dekarz – Przybylak 3, Fikier 1, Gregułowski 6, M. Majewski, Bogudziński 5, Światłowski 6, Klocek 3, Betliński, Drozdalski 4, Kasprzak 2, Cegłowski 4.