Młodzicy Siódemki Miedź stoczyli heroiczny bój z liderem

Siódemka Miedź Legnica uległa w hali przy ul. Złotoryjskiej Chrobremu Głogów 25:28 w meczu 7. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich trzech minutach.

Niedzielny szlagier ligi młodzików nie zawiódł. Szczypiorniści trzeciej w tabeli Siódemki Miedź i niepokonanego jeszcze w tym sezonie lidera z Głogowa, stworzyli świetne widowisko.

Przez większość spotkania minimalną przewagę mieli goście. Największą w 30 min. (14:17). Legniczanie prowadzeni do boju przez dobrze dysponowanego Jakuba Będzikowskiego (11 goli w całym meczu) wyrównali dwie minuty później (17:17), by w 35 min. wyjść na dwubramkowe prowadzenie (21:19).

Lider jednak broni nie złożył i doprowadził do remisu.W 47 min. było jeszcze 25:25, ale do końcowej syreny trafiali już tylko goście, którzy ostatecznie wygrali w Legnicy 25:28.

– Moja drużyna rozegrała dobre spotkanie. Należą się jej ciepłe słowa za charakter i wolę walki. Niestety zabrakło trochę skuteczności i zimnej krwi – mówi trener Piotr Będzikowski.

Jego zespół po siedmiu kolejkach w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Tabela LDM TUTAJ.

Siódemka Miedź Legnica – Chrobry Głogów 25:28 (12:14)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 2, Pacek 2, Cichoń, Fijołek, Matwiejków 3, Grynienko 3, Turkiewicz, J. Będzikowski 11, Bitner, Minuczyc, Dec 4.