Aktualności

1. liga: Czuwaj Przemyśl kolejnym rywalem Siódemki Miedź

Po dwóch tygodniach na ligowe parkiety wracają szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. W sobotę nasza drużyna zmierzy się w hali przy ul. Lotniczej z Czuwajem Przemyśl. Mecz o godz. 18.00.

Po niezłym początku sezonu dla podopiecznych trenera Pawła Wity nadeszły trudne chwile. Siódemka przegrała trzy kolejne mecze z KSSPR Końskie, AZS AWF Biała Podlaska i Olimpią Piekary Śląskie i obsunęła się w tabeli na 10. miejsce.

– Najwyższy czas znów zapunktować. Co prawda rywal jest wyżej notowany, ale gramy we własnej hali i chcemy ten mecz wygrać. Liga w tym sezonie jest tak wyrównana, że w większości spotkań trudno wskazać faworyta. Z każdym można wygrać i przegrać. Np. Czuwaj poległ z Anilaną Łódź, którą my z kolei wysoko ograliśmy – mówi trener Paweł Wita.

Szkoleniowiec Siódemki jest zadowolony, że mógł dwa tygodnie spokojnie popracować z zespołem (tydzień temu Siódemka nie grała, bo mecz z MTS-em Chrzanów rozegrała awansem) nad poprawą mankamentów.

– Przede wszystkim nad tym, co najbardziej ostatnio kulało w naszej grze. Mam na myśli defensywę. Liczę, że w sobotę w końcu ona zafunkcjonuje, tak jak należy – wyjaśnia Wita.

Oddech w ligowych rozgrywkach przydał się Siódemce jeszcze z jednego powodu. Zaległości treningowe mieli bowiem okazję odrobić rekonwalescenci Paweł Piwko i Mateusz Płaczek.

Sobotni mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Tym bardziej, że będzie konfrontacją dwóch czołowych snajperów zaplecza PGNiG Superligi: Kamila Mosiołka z Siódemki i Mateusza Kroczka z Czuwaju. Ten pierwszy na koncie ma już 67 bramek, drugi o tylko jedną mniej.

12. kolejka 1. ligi: Siódemka Miedź Legnica – Czuwaj Przemyśl, sobota (9 grudnia), godz. 18.00, hala przy ul. Lotniczej.