LDD: team trenera Woźniczki wciąż niepokonany w lidze!

Nasz klub w niedzielę był gospodarzem kolejnego turnieju Ligi Dolnośląskiej Dzieci. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki nie byli gościnni, bo pokonali Zagłębie Lubin i Dziewiątkę Legnica.

Nasi chłopcy w niedzielne południe w hali przy Wierzyńskiego byli bardzo konsekwentni. Oba spotkania wygrali bowiem różnicą trzech bramek. Zwycięstwa nie przyszły jednak łatwo.

Z meczu z Zagłębiem Lubin Siódemka musiała od samego początku gonić wynik. Po sześciu minutach przegrywała już nawet 1:4. Do remisu nasi chłopcy doprowadzili tuż przed przerwą, by po chwili wyjść na prowadzenie 8:7.

W drugiej połowie toczyła się zacięta walka godna derbów regionu. Losy spotkania rozstrzygnęły się na trzy minuty przed końcem spotkania, kiedy to Patryk Rutowicz trafił na 16:13. Ostatecznie nie Siódemka wygrała 17:14.

Niewiele mniej emocji było w drugim niedzielnym meczu, również derbowym, bo z legnicką Dziewiątką. Przez 30 min. na parkiecie było mnóstwo walki i huśtawki nastrojów.

Podopieczni trenera Woźniczki przegrywali 1:2 w 4 min., by w 12 min. wygrywać już 9:5. Nie udało im się jednak utrzymać bezpiecznej przewagi i goście „wrócili do gry”.

Po przerwie Siódemce udało się znów odskoczyć na dystans 2-3 trafień i ostatecznie wygrać 18:15. Bohaterem niedzielnych spotkań był Jakub Mikulewicz (na zdjęciu). Rozgrywający Siódemki rzucił w nich 13 bramek. Na słowa uznania zasłużył jednak cały zespół.

Chłopcy Siódemki rok kończą z imponującym bilansem w lidze: 6 meczów – 6 zwycięstw! Brawo!

Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 17:14 (8:7)

Siódemka: Zembrzycki, Klepinowski – Mikulewicz 6, A. Styrcz, Mieleszczenko, Skiba, Wojtkowski 1, Makar, Wojsa, Drążek 1, Kowalski, Rutowicz 5, Cichoń 4.

Siódemka Miedź Legnica – EuCO UKS Dziewiątka Legnica 18:15 (9:8)

Siódemka: Zembrzycki, Klepinowski – Mikulewicz 7, A. Styrcz 3, Wojtowski 2, Drążek, Rutowicz 3, Cichoń 3.