Aktualności

Puchar ZPRP: w Łodzi ze zmiennym szczęściem. Walczymy o awans!

Siódemka Miedź Legnica walczy w Łodzi w turnieju 1/6 finału mistrzostw Polski młodzików. Po dwóch dniach zmagań zespół trenera Piotra Będzikowskiego ma 3 pkt. i szanse na awans do najlepszej 16 w kraju.

Na otwarcie turnieju Siódemka zmierzyła się z Pogonią Zabrze. Rywal ze Śląska okazał się bardzo wymagający. Mecz zakończył się wysoką porażką naszej drużyny 19:33.

– Klasa przeciwnika to jedno. A dwa, że moich graczy zjadła trema. W efekcie przegraliśmy bardzo wyraźnie. Uważam jednak, że w normalnej dyspozycji tak wysoko Pogoni byśmy nie ulegli – mówi trener Piotr Będzikowski.

W sobotę jego podopieczni pokazali zupełnie inne oblicze, pokonując w efektownym stylu 26:22 gospodarza turnieju Anilanę. Świetne zawody rozegrał Jakub Będzikowski, który zdobył aż 13 bramek.

O awansie do 1/8 finału krajowego czempionatu zadecydują niedzielne mecze. Siódemka Miedź o godz. 9.30 zagra z Padwą Zamość, a Pogoń z Anilaną (godz. 11.30). Nasza drużyna musi wygrać z pozostającą bez punktów Padwą i liczyć na porażkę Anilany.

Siódemka Miedź Legnica – Pogoń Zabrze 19:33 (8:17)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 1, Pacek 2, Fijołek 1, Matwiejków 1, Turkiewicz, Będzikowski 5, Śliwiński 3, Minuczyc, Dec 4.

Siódemka Miedź Legnica – Anilana Łódź 26:22 (11:12)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 3, Pacek 1, Matwiejków 1, Grynienko 1, Turkiewicz, Będzikowski 13, Śliwinski 1, Dec 6.

Tabela po 2. kolejkach:

1. Pogoń Zabrze – 6 pkt.

2. Siódemka Miedź – 3 pkt.

3. Anilana Łodź – 3 pkt.

4. Padwa Zamość – 0 pkt.