Aktualności

Zagubieni w Chrzanowie. Najwyższa w tym sezonie porażka Siódemki

Nie będą miło wspominać sobotniej wyprawy do Chrzanowa nasi szczypiorniści. Siódemka Miedź przegrała bowiem wysoko mecz 26. kolejki 1. ligi z tamtejszym MTS-em 19:31.

To najwyższa porażka Siódemki w tym sezonie. Jej rozmiary są zaskakujące, bo MTS to drużyna z dolnych rejonów tabeli. Mimo to w Chrzanowie nasza drużyna nie miała nic do powiedzenia. Przez pierwsze 20 minut spotkania jeszcze jakoś się trzymała, gospodarze wygrywali bowiem tylko i aż 9:5. Nadzieja na odrobienie strat tliła się nawet w przerwie, bo po pierwszej połowie było 13:8.

W drugiej połowie MTS szybko jednak pozbawił Siódemkę złudzeń. Gospodarze odskoczyli na 10 bramek (21:11 w 42 min.) i stało się jasne, że nasza drużyna nic w Chrzanowie nie ugra. Skończyło się na równie wysokiej, co bolesnej porażce 31:19.

– To był taki mecz, w którym kompletnie nic nam nie wychodziło. Za co się zabraliśmy, to nie było efektów. Zagraliśmy źle w obronie, nieskutecznie w ataku. Nie sposób znaleźć jakikolwiek pozytyw w naszym występie. Wynik zresztą mówi wszystko – mówi trener Siódemki Miedź Paweł Wita.

To był najgorszy występ legniczan w tym sezonie. Siódemka w Chrzanowie potwierdziła, że jest drużyną kompletnie nieobliczalną. Przed tygodniem zdołała odprawić z kwitkiem czołową ekipę ligi Olimpię Piekary Śląskie. Dziś poległa z kretesem w konfrontacji z walczącym o utrzymanie MTS-em.

– Przez cały tydzień pracowaliśmy pod kątem wysokiej obrony, jaką stosuje MTS. Niestety nie przyniosło to żadnych efektów. Przez 60 minut nie odnaleźliśmy się na tym wąskim boisku, gdzie nie da się grać skrzydłami – narzeka szkoleniowiec Siódemki.

– Mam nadzieję, że ten mecz będzie dla mojej młodej drużyny pożyteczną lekcją, nauką na przyszłość – dodaje Paweł Wita.

Warto jeszcze odnotować, że po dłuższej przerwie do gry wrócił rekonwalescent Paweł Piwko. Kapitan Siódemki czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Za tydzień naszą drużynę czeka kolejny mecz na wyjeździe – w Przemyślu z Czuwajem.

MTS Chrzanów – Siódemka Miedź Legnica 31:19 (13:8)

MTS: Gil, Górkowski, Wiatr – Put 1, Madeja 5, Rola 2, Dudek, Wierzbic 2, Gasin 1, Żelezik, D. Skoczylas 8, Olszewik 2, Bogacz 1, M. Skoczylas 7, Romian 2. Kary: 4 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 2, Przybylak, Płaczek 1, Koprowski, Piróg, Cegłowski 1, Ziemiński 2, Piwko 4, Drozdalski 3, Mosiołek 2, Światłowski, Skiba 4. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 3:0 (5 min.), 4:1 (10 min.), 6:4 (15 min.), 8:4 (20 min.), 10:5 (25 min.),13:8 (30 min.), 16:9 (35 min.), 19:11 (40 min.), 22:12 (45 min.), 24:15 (50 min.), 28:18 (55 min.), 31:19 (60 min.)