Aktualności

Młodzicy Siódemki Miedź awansowali do 1/8 finału Pucharu ZPRP!

Siódemka Miedź Legnica awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski ZPRP młodzików. Szczypiorniści trenera Piotra Będzikowskiego zajęli drugie miejsce w turnieju 1/16 finału w Łodzi.

Po dwóch dniach zmagań Siódemka miała na koncie 3 punkty i żeby awansować do najlepszej szesnastki w kraju, musiała w niedzielę wygrać z Padwą Zamość, a potem liczyć na porażkę Anilany Łódź.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zadanie mieli teoretycznie łatwe, bo mierzyli się z najsłabszą ekipą łódzkiego turnieju. Siódemka co prawda wygrała, ale po zaciętym i nerwowym meczu.

Legniczanie przegrywali prawie przez cały mecz. Do remisu dopiero na 4 min. przed końcową syreną doprowadził Błażej Matwiejków. Minutę później po rzucie Jakuba Śliwińskiego Siódemka wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się bramkarza Wiktora Sochy (na zdjęciu obok).

– Nie wytrzymaliśmy trudów turnieju pod względem fizycznym i mecz z Padwą nie wyszedł tak, jak sobie zakładaliśmy. Na szczęście udało się wygrać i awansować do dalszego etapu rozgrywek. To duży sukces tej drużyny, której należą się słowa uznania za walkę do końca – mówi trener Piotr Będzikowski.

W drugim niedzielnym meczu Pogoń Zabrze wygrała z Anilaną Łodź i zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Z drugiego miejsca do 1/8 finału awansowała Siódemka.

Siódemka Miedź Legnica – Padwa Zamość 36:34 (16:18)

Siódemka: Socha, Biskup – Nowosielski 3, Pacek 4, Matwiejków 7, Grynienko 1, Będzikowski 9, Śliwiński 5, Dec 7.

Anilana Łódź – Pogoń Zabrze 17:27 (11:13)

Końcowa tabela:

1. Pogoń Zabrze – 9 pkt.

2. Siódemka Miedź Legnica – 6 pkt.
———————————————–
3. Anilana Łódź – 3 pkt.

4. Padwa Zamość – 0 pkt.