18 bramek Będzikowskiego! Wygrane juniorów młodszych i młodzików

To był bardzo udany weekend dla młodzieżowych drużyn Siódemki Huras Legnica. Ligowe mecze wygrali zarówno nasi juniorzy młodsi, jak i młodzicy.

W sobotę juniorzy młodsi Siódemki Huras sięgnęli po pierwszy punkty w tym sezonie. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego rozegrał świetne spotkanie i pewnie wygrał z Zagłębiem Lubin 35:27. Niekwestionowanym liderem naszej drużyny był Jakub Będzikowski (na zdjęciu), który rzucił aż 18 bramek!

Jakub był naszym egzekutorem, ale na sukces złożyła się dobra gra całego zespołu. Prezentowaliśmy się dobrze zarówno w obronie, jak i ataku. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone – powiedział po meczu trener Piotr Będzikowski.

W niedzielę drugie zwycięstwo odnieśli młodzicy Siódemki Huras. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki rozbili w pył Chrobrego II Głogów 43:10. W tym meczu również na parkiecie oglądaliśmy w akcji bombardierów. W rolach głównych wystąpili Adrian Cichoń i Jakub Minuczyc. Ten pierwszy zdobył 16 goli, drugi – 14!

Juniorzy młodsi: Siódemka Huras Legnica – Zagłębie Lubin 35:27 (19:14)

Siódemka Huras: Socha, Biskup – Minuczyc, Duda 2, Będzikowski 18, Grynienko 2, Śliwiński 3, Turkiewicz 1, Dec 5, Fijołek 1, Matwiejków 3.

Młodzicy: Siódemka Huras Legnica – Chrobry II Głogów 43:10 (22:3)

Siódemka Huras: Socha – Mikulewicz 3, A. Styrcz, Wojtkowski 1, Makar, Wojsa 3, Drążek 2, Niziołek, Rutowicz 4, Cichoń 16, Minuczyc 14.