Aktualności

DLM: derby dla Siódemki Huras. Nasza drużyna obroniła fotel lidera!

Siódemka Huras Legnica wygrała 32:15 z UKS EuCO Dziewiątka Legnica w meczu 6. kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Niedzielne derby rozegrane w hali przy ul. Złotoryjskiej były demonstracją siły zespołu trenera Zygmunta Woźniczki.

Dziewiątka w tym meczu wygrywała tylko przez chwilę – w 2 min. gdy otworzyła wynik (0:1). Potem nastąpiła błyskawiczna riposta w postaci dwóch trafień Jakuba Minuczyca i Siódemka Huras wyszła na prowadzenie 2:1 (4 min.). I podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki rozpoczęli konsekwentnie budować przewagę. Na przerwę schodzili z zapasem 10 bramek.

W drugiej połowie nasza drużyna w pełni kontrolowała wydarzenia i ostatecznie rozgromiła lokalnego rywala różnicą 17 trafień. Warto podkreślić skuteczność wspomnianego już Jakuba Minuczyca, który derby zakończył z pokaźnym dorobkiem 13 bramek.

Niedzielny mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu w sobotę prezesowi naszego klubu – Zdzisławowi Woźniakowi.

Po sześciu kolejkach Siódemka Huras jest na 1. miejscu w ligowej tabeli. W tym sezonie nasi młodzicy doznali na razie tylko jednej porażki, we Wrocławiu z tamtejszą Forzą. Tabela Dolnośląskiej Ligi Młodzików TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – UKS EuCO Dziewiątka Legnica 32:15 (16:6)

Siódemka Huras: Socha, Klepinowski, Zembrzycki – Mikulewicz 7, Wojtkowski 2, Wojsa, Zapert, Drążek 3, Minuczyc 13, Niziołek, Rutowicz, Cichoń 7, Wołowiec, Khemissi, Terelak.