Aktualności

Młodzicy Siódemki Huras wiceliderem tabeli na półmetku sezonu!

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 26:22 z Zagłębiem Lubin w zaległym meczu Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Tym samym zespół trenera Zygmunta Woźniczki pierwszą rundę rozgrywek zakończył na 2. miejscu w tabeli.

Środowe derby od początku przebiegały pod dyktando Siódemki Huras, w której prym wiedli Jakub Mikulewicz i Jakub Minuczyc wspomagani dobrą postawą w bramce Wiktora Sochy. Warto też odnotować debiut w naszej drużynie Bartosza Hryńkowa.

Cała drużyna zasługuje na uznanie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, pokonując na wyjeździe zespół złożony z zawodników o rok starszych. Do drugiej rundy przystępujemy z pozycji wicelidera i zrobimy wszystko, by na koniec sezonu cieszyć się z medalu – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

W pierwszej rundzie nasza drużyna zgromadziła 21 punktów (7 zwycięstw – 2 porażki). Liderem jest ŚKPR Świdnica (24 punkty). Na trzecim miejscu znajduje się Żagiew Dzierżoniów z identycznym, jak Siódemka Huras dorobkiem punktowym. Tabela Dolnośląskiej Ligi Młodzików TUTAJ.

Rundę rewanżową Siódemka Huras rozpocznie już w najbliższą niedzielę, kiedy to w hali ZSTiO przy ul. Złotoryjskiej podejmie APR Świdnica. Początek meczu o godz. 11.00.

Zagłębie Lubin – Siódemka Huras Legnica 22:26 (10:15)

Siódemka Huras: Socha, Biskup, Klepinowski – Mikulewicz 4, Hryńków 2, Wojtkowski 2, Drążek 2, Rutowicz 3, Cichoń 6, Minuczyc 7.