Aktualności

MSPR Siódemka krajowym numerem 1 w szkoleniu młodzieży!

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2018 r. W kategorii „piłka ręczna mężczyzn” na 1. miejscu sklasyfikowany został nasz klub. Brawo MY !!!

Przed rokiem, w rankingu za 2017 r. w ministerialnym rankingu zajęliśmy 2. miejsce, ustępując tylko Anilanie Łódź. Tym razem Siódemka znalazła się już na szczycie!

Nasi piłkarze ręczni w 2018 r. wywalczyli aż 165 punktów! Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły następujące kluby: Wybrzeże Gdańsk (160,42 pkt.), PGE Vive Kielce (142,78 pkt.), Ostrovia Ostrów Wielkopolski (112,93 pkt.) i Anilanę Łódź (109,15 pkt.).

Przypomnijmy, że juniorzy Siódemki w 2018 r. zostali mistrzami Polski, a nasza druga juniorska drużyna zajęła w krajowym czempionacie 7. miejsce, natomiast młodzicy doszli aż do półfinału MP. W mistrzostwach Dolnego Śląska nasz klub zdobył aż cztery medale.

Rankingowe punkty zdobyło w sumie 11 legnickich klubów. Tuż za Siódemką w miejskim zestawieniu uplasowali się piłkarze nożni Miedzi, którzy ugrali 100,92 pkt. W czołówce już tradycyjnie jest też Legnicki Klub Taekwon-do (97 pkt.).