Aktualności

Dawid Dekarz po Final Four: moim marzeniem jest gra w Lidze Mistrzów

To już mój czwarty medal mistrzostw Polski w barwach Siódemki! – cieszy się Dawid Dekarz po wywalczeniu wicemistrzostwa Polski juniorów. Dodajmy, że poza medalem do domu wrócił z nagrodą dla najlepszego bramkarz kwidzyńskiego Final Four.

– Po przegranej w wielkim finale z Orlen Wisłą Płock przez chwilkę czułem niedosyt, bo złoto było w naszym zasięgu. Przegraliśmy przecież mecz o mistrzostwo kraju jedną bramką! Coś mamy pecha do tej Wisły, bo przegraliśmy z nią już trzy finały. Ale teraz już tylko świętujmy. Odnieśli duży sukces, zdobywając srebrny medal grając cały sezon 8 zawodnikami z rocznika 2000. Skład uzupełniali młodsi o 3 lata koledzy, którzy zebrali cenne doświadczenie. Myślę, że oni też w przyszłości powalczą o medale.

– Juniorski etap mojej kariery kończę z 4 medalami – 3 srebrnymi i 1 złotym. Teraz przede mną już gra wyłącznie seniorska. Nie ukrywam, że moim celem jest PGNiG Superliga, a marzeniem gra w Lidze Mistrzów. Sądzę, że jestem coraz lepszym bramkarzem. Dużo dają mi treningi na zgrupowaniach centralnych ze Sławomirem Szmalem. Zdają sobie też jednak sprawę z tego, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy. Do czerwca 2020 r. jestem zawodnikiem Siódemki. O tym co będzie dalej, dziś jeszcze nie myślę.