Aktualności

Młodzicy Siódemki Huras na czwartym miejscu w Świdnicy

Siódemka Huras Legnica wystąpiła w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Ziemi Świdnickiej. W trzydniowych zawodach rywalizowało 11 drużyn z rocznika 2005 i mł. Nasi młodzicy uplasowali się tuż za podium.

Młodzicy Siódemki Huras są już po ligowym sezonie (zakończyli go na 4. miejscu w lidze dolnośląskiej), ale o wolnym mogą zapomnieć. W miniony weekend już pod wodzą nowego trenera Tomasza Górecznego, który wrócił do pracy szkoleniowej w naszym klubie po rocznej przerwie, rozegrali aż sześć turniejowych spotkań.

W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras wygrała 21:10 z Wisłą Płock, 22:15 z Trójką Nowa Sól i 17:13 z Czwórką Libiąż oraz uległa 9:19 Zagłębiu Sosnowiec i w efekcie zajęła 2. miejsce. W półfinale nasza drużyna po zaciętym boju przegrała 14:15 z gospodarzami APR Świdnica, a w meczu o 3. miejsce 15:18 z Pogonią Zabrze.

To nasz pierwszy wspólny turniej. Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. W strefie medalowej co prawda przegraliśmy oba mecze, ale po walce i w dobrym stylu. W lidze zawsze połowę bramek zdobywał Adrian Cichoń. Tym razem w trzech kluczowych meczach drużyna musiała sobie radzić bez niego (czerwona kartka, potem kontuzja – przyp. red.). I chłopcy uwierzyli, że bez naszego lidera również można dobrze grać i rzucać gole – mówi trener Tomasz Góreczny.

W turnieju triumfowało Zagłębie Sosnowiec. Drugie miejsca przypadło APR Świdnica, a trzecie Pogoni Zabrze. W najlepszej siódemce turnieju znalazł się prawoskrzydłowy Maksymilian Wojtkowski. Najlepszym zawodnikiem Siódemki Huras wybrano natomiast Jakuba Mikulewicza.

Skład Siódemki Huras (po nazwisku bramki): Klepinowski, Dąbrowski – Mikulewicz 30, Styrcz 1, Huras, Wojtkowski 7, Zapert 4, Drążek 7, Niziołek 13, Rutowicz 9, Cichoń 12, Wołowiec 7, Khemissi 4, Terelak 4.