Aktualności

Znamy plan przygotowań Siódemki Miedź do pierwszoligowego sezonu

1 sierpnia pierwszoligowi piłkarze ręczni Siódemki Miedź wznowią treningi po wakacyjnej przerwie. W ramach przygotowań do sezonu podopieczni trenera Pawła Wity rozegrają pięć sparingów i wystąpią w dwóch turniejach.

Do nowej pierwszoligowej batalii Siódemka Miedź przygotowywać będzie się w Legnicy, zajęcia w hali przy Lotniczej i siłowni, przedzielając meczami kontrolnymi i turniejami.

Pierwszy sparing Siódemka rozegra już 9 sierpnia z Realem-Astromal Leszno. Dzień później – 10 sierpnia, zmierzy się z luksemburskim Handball Esch. Oba te spotkania rozegrane zostaną w hali przy ul. Lotniczej.

17 sierpnia Siódemka pojedzie do Zielonej Góry na turniej z udziałem: Ostrovii Ostrów Wlkp., Forzy Wrocław oraz AZS Zielona Góra. Z kolei w dniach 23-24 sierpnia w hali przy Lotniczej zostanie rozegrany I Memoriał Zdzisława Woźniaka. Obok Siódemki wystąpią w nim: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin i Czuwaj Przemyśl.

Kolejny sprawdzian formy czeka Siódemkę 31 sierpnia, kiedy to zagra we własnej hali z Forzą Wrocław. Ostatnie dwa sparingi legniczanie rozegrają w halach rywali. 7 września z AZS-em Zielona Góra i 13 września z Borem Oborniki Śląskie.

Sezon 2019/2020 Siódemka Miedź rozpocznie od mocnego uderzenia. Na inaugurację (21 września) podejmie w Legnicy Real-Astromal Leszno, a więc wicemistrza grupy B I ligi w poprzednich rozgrywkach. W 2. kolejce Siódemka zagra na wyjeździe z najlepszym zespołem batalii 2018/2019 – Olimpią Piekary Śląskie.