Aktualności

Transferowe lato: Skiba w Zamościu, Światłowski w Gorzowie?

Po minionym sezonie Siódemkę Miedź opuściło sześciu zawodników. Dwóch z nich znalazło sobie już nowe kluby. Mowa o Bartoszu Skibie i Szymonie Światłowskim.

23-letni obrotowy Bartosz Skiba (na zdjęciu głównym) karierę będzie kontynuował w Padwie Zamość. To zespół występujący w grupie C I ligi. Z kolei 20-letni skrzydłowy Szymon Światłowski (na zdjęciu obok) jest po słowie ze Stalą Gorzów. Z tą drużyną Siódemka Miedź w nowym sezonie będzie rywalizować w I-ligowej grupie A.

Jako że w obu przypadkach chodzi o zawodników U-23, będą to transfery gotówkowe. Do ich finalizacji ma dojść w sierpniu.

Przypomnijmy, że na podstawie ubiegłorocznej umowy transferowej do superligowego Górnika Zabrze przeszedł Patryk Gregułowski. 20-letni rozgrywający na parkiet wróci jednak najwcześniej późną jesienią, bo przechodzi jeszcze rehabilitację po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Wciąż nie wiadomo, do jakiego klubu na wypożyczenie trafi Kacper Cegłowski. Z kolei Sebastian Ziemiński, który przez dwa sezony występował w Legnicy na zasadzie wypożyczenia z MKS MOS Wrocław, jest bliski podpisania kontraktu z MKS-em Wieluń.