Aktualności

Lion Cup 2019: trzy srebrne medale młodzieży Siódemki Huras

Dobiegł końca trzydniowy XIV Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej Lion Cup 2019 organizowany przez UKS Dziewiątka Legnica. Trzy nasze drużyny zakończyły rywalizację na drugich miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Drużyna chłopców prowadzona przez trenera Zygmunta Woźniczkę w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz, z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (10:18). Pozostałe wygrała: 34:10 z MOSiR Bochnia, 20:11 z Dziewiątką Legnica, 25:10 z MKS II Poznań, 17:12 z Dziewiątka II Legnica i 24:11 z MKS I Poznań.

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Piotrkowianin, druga była Siódemka Huras, a na najniższym stopniu podium stanęli szczypiorniści MKS I Poznań. Co ciekawe, wszystkie drużyny zgromadziły po 15 pkt. O ostatecznej kolejności decydowała więc tzw. mała tabela.

Najlepszym obrońcą turnieju wybrano Dawida Kiedrzyńskiego z Siódemki Huras, a wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w naszej drużynie otrzymał Maciej Świechowski.

Młodzicy Siódemki Huras również przegrali jeden mecz, i podobnie, jak ich młodsi koledzy, z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (16:28). W pozostałych spotkaniach byli górą. Zespół trenera Tomasza Górecznego wygrał: 28:21 z Rokitnicą Zabrze, 24:22 z Dziewiątką Legnica, 30:12 z Dziewiątką II Legnica i 24:20 z MKS Poznań. W końcowej klasyfikacji pierwszy był Piotrkowianin, drugie miejsce przypadło Siódemce Huras, a trzecie Dziewiątce I Legnica. Najlepszym graczem Siódemki uznano Jakuba Mikulewicza.

Juniorzy młodsi Siódemki Huras turniej rozpoczęli od zwycięstwa 21:12 z niemieckim ETSV Landshut. Potem podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali 18:17 z kadrą Śląska, przegrali 17:18 z MOS Wrocław, wygrali 20:14 z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. oraz 16:13 z Dziewiątką Legnica. Ostatecznie zajęli drugie miejsce. Triumfował MOS Wrocław, trzecie miejsca zajęła reprezentacja województwa śląskiego.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Socha z Siódemki Huras. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w drużynie otrzymał natomiast Maciej Grynienko.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)