Aktualności

Wojciech Styrcz: „Jestem zaskoczony, że wygraliśmy z Ostrovią tak wysoko”

Najskuteczniejszym zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica w meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. (33:25) był Wojciech Styrcz. 18-letni skrzydłowy zdobył aż 9 bramek. W całym sezonie ma ich na koncie już 23. Co powiedział po sobotnim spotkaniu?

– Obawiałem się tego meczu, bo Ostrovia to zespół, który dysponuje mocną obroną, walczy do końca i ma w swoim składzie zawodników silnych fizycznie. Myślałem, że losy meczu będą ważyć się do samego końca. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony, że wygraliśmy z Ostrovią tak wysoko i w sumie bez większych problemów.

– Bardzo dużo biegamy, staramy się grać szybko, dynamicznie. Nie mamy wyjścia, bo nie jesteśmy drużyną, która imponuje warunkami fizycznymi. Mamy za to wielu zawodników o świetnej technice, szybkich. Czy zabiegamy w tym sezonie ligę? Na to wychodzi! Taki mamy plan (śmiech – red.).

– Jestem bardzo zadowolony, że trener Wita stawia na mnie. Nie boi się postawić na mnie nawet w sytuacjach, gdy wynik meczu jest na styku. Różnica między rozgrywkami juniorskimi a I ligą? Jest ogromna. W lidze seniorskiej jest mnóstwo ogromnych chłopów. To zupełnie inna gra.