Aktualności

Trener Siódemki Miedź Paweł Wita o meczu z Grunwaldem Poznań

Pierwszy raz w życiu miałem przyjemność uczestniczyć w takim spektaklu – mówi Paweł Wita, trener Siódemki Miedź Legnica po meczu z Grunwaldem Poznań. Zakończył się on remisem 30:30 i czterema seriami rzutów karnych (20:19).

– Straciliśmy mnóstwo sił goniąc wynik, ale wolą walki udało się doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Mogliśmy wygrać za 3 punkty, ale od 50 min. zawodziła nas skuteczność, nie wykorzystywaliśmy kontr, czystych sytuacji rzutowych. Te dwa punkty bardzo jednak cieszą. W naszej sytuacji kadrowej, należy je uznać za sukces. Słowa uznania dla moich zawodników, którzy zostawili na parkiecie mnóstwo zdrowia.

– Paweł Paterek, który leczy złamany nos, znalazł się w składzie pod kątem ewentualnych rzutów karnych. On normalnie trenuje, jest przygotowany fizycznie. W drugiej połowie podjęliśmy wspólnie ryzykowną decyzję o jego wejściu na parkiet. Bardzo nam dziś pomógł.

– Pierwszy raz w życiu miałem przyjemność uczestniczyć w takim spektaklu. Tak, przyjemność, bo po to w tygodniu ciężko pracujemy, by w weekend rozgrywać mecze, m.in. takie, które długo my i kibice będziemy pamiętać.