DLM: Siódemka Huras zdobyła Świdnicę. Złoto na wyciągnięcie ręki!

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:25 z APR-em Świdnica w meczu 11. kolejki Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Przed ostatnią serią spotkań nasza drużyna awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Jeśli za tydzień nie przegra z Zagłębiem Lubin, zostanie mistrzem województwa!

W pierwszej rundzie Siódemka Huras przegrała w Legnicy z APR-em po rzutach karnych. Na rewanż do Świdnicy zespół trenera Tomasza Górecznego pojechał żądny rewanżu i zmobilizowany. – Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę ze stawki meczu. I moi podopieczni unieśli presję. Zagraliśmy dobry mecz i wygraliśmy zasłużenie – mówi szkoleniowiec Siódemki Huras.

Niedzielny szlagier w Świdnicy nie zawiódł. APR i Siódemka potwierdziły, że są najlepszymi zespołami w lidze. Mecz był bardzo zacięty, prowadzenie zmieniało się kilka razy. Lepiej rozpoczęli legniczanie, którzy wypracowali kilkubramkową przewagę (3:6 w 8 min.). Szybko jednak ją roztrwonili, bo po kwadransie gospodarze wygrywali już 9:8. Potem znów do głosu doszła Siódemka, która na przerwę schodziła z 2 bramkami na plusie.

Druga połowa wyglądała podobnie. Siódemka trzymała APR na dystans 2-3 trafień, ale do czasu. W 41 min. świdniczanie wyrównali, a za chwilę objęli prowadzenie (23:22). Fakt ten podziałał na podopiecznych trenera Górecznego mobilizująco. Siódemka zdobyła 5 bramek z rzędu i w 47 min. wygrywała 27:23, co załatwiło w praktyce temat 3 punktów.

Za tydzień ostatnia kolejka spotkań. W niedzielę w hali przy ul. Złotoryjskiej (godz. 10.00) Siódemka Huras podejmie Zagłębie Lubin. Do tytułu mistrza Dolnego Śląska wystarczy jej 1 punkt.

APR Świdnica – Siódemka Huras Legnica 25:29 (14:16)

Siódemka: Klepinowski, Zembrzycki – Mikulewicz 5, Łukawski 5, Niziołek 7, Drążek 2, Cichoń 8, Wołowiec 2, Rutowicz, Styrcz, Wojtkowski, Wojsa, Zapert, Dąbrowski.