Aktualności

Jak trenują piłkarze ręczni Siódemki Miedź w czasach koronawirusa?

W związku z epidemią wirusa COVID-19 wszystkie ligowe rozgrywki zostały zawieszone, nie odbywają się treningi. Nie znaczy to jednak, że zawodnicy MSPR Siódemka mają wolne.

Wszyscy zawodnicy naszego klubu otrzymali od swoich trenerów zalecenia sprowadzające się do pozostania w domach, unikania dużych zbiorowisk ludzkich i oczywiście aktywności fizycznej.

Nasi pierwszoligowcy trenują indywidualnie. – Wszyscy zawodnicy otrzymali rozpiski z zadaniami, jakie mają do wykonania. Trzy razy w tygodniu pracują w terenie nad utrzymaniem przygotowania motorycznego. Moją drużynę tworzy grupa profesjonalistów, a więc jestem spokojny o realizację wszystkich zadań. Zawodnicy sami przysyłają mi mailem raporty z odbytych treningów – mówi trener Paweł Wita.

– Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w rozgrywkach. Nikt nie wie, jak to wszystko będzie wyglądać. Żyjemy w wielkiej niepewności. Póki co, robimy wszystko, żeby być w gotowości do wyjścia na parkiet. Im dłużej przerwa w lidze i normalnych treningach potrwa, tym będzie to trudniejsze – mówi szkoleniowiec Siódemki.