Aktualności

Kamil Mosiołek odchodzi z Siódemki. Będzie grał w PGNiG Superlidze

Kamil Mosiołek zostanie zawodnikiem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. 24-letni rozgrywający z klubem z PGNiG Superligi podpisał dwuletni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca br.

Umowa Kamila Mosiołka z Siódemką Legnica wygasała z końcem czerwca br. Rozgrywający nie zdecydował się podpisywać nowego kontraktu i przyjąć ofertę Piotrkowianina Piotrków Tryb., dziesiątej ekipy PGNiG Superligi w niepełnym sezonie 2019/2020.

Kamil Mosiołek jest wychowankiem UKS Dziewiątka Legnica. Do Siódemki trafił w 2014 r. Już rok później w barwach naszego klubu zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Szybko stał się też ważną postacią pierwszoligowej drużyny. W sezonie 2016/2017 występował w MKS-ie Kalisz, z którym wywalczył awans do PGNiG Superligi.

Po powrocie do Legnicy, nadal imponował skutecznością. W sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019 był najlepszym strzelcem Siódemki, zdobył w nich odpowiednio: 156 i 116 bramek. W kampanii 2019/2020 Mosiołek na parkietach I ligi zdążył rzucić 58 bramek.

Trenerem Piotrkowianina jest Bartosz Jurecki, jeden z najlepszych polskich szczypiornistów w historii. Dodajmy, że w kadrze superligowca jest już dwóch byłych graczy Siódemki: Piotr Swat oraz Bartosz Nastaj.

Kamilowi dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu i życzymy powodzenia w PGNiG Superlidze!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)