Aktualności

OFICJALNIE! Paweł Paterek zostaje w Siódemce Miedź na kolejny sezon

W sezonie 2020/2021 Paweł Paterek nadal będzie reprezentował Siódemkę Miedź Legnica. Klub doszedł do porozumienia z 20-letnim rozgrywający, którego kontrakt wygasł z końcem maja br.

Dalsze występy w Siódemce, cieszącego się opinią jednego z największych talentów w polskim szczypiorniaku Pawła Paterka, stały pod znakiem zapytania. 31 maja zawodnikowi wygasł bowiem kontrakt, a interesowały się nim rzecz jasna, kluby z PGNiG Superligi. Najbliższa przyszłość 20-letniego rozgrywającego już się jednak wyjaśniła. Paterek nadal będzie grał w legnickim pierwszoligowcu.

– Na pewno zostanie z nami do końca następnego sezonu. Cieszę się, że rozmowy z menedżerem zawodnika, Jackiem Moryto zakończyły się porozumieniem. Przebiegały one w atmosferze zrozumienia. Zasady na jakich Paweł Paterek nadal będzie grał dla nas, objęte są klauzulą poufności – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka.

Urodzony w 2000 r. Paweł Paterek jest wychowankiem Siódemki. Pierwsze kroki w handballu stawiał u trenera Tomasza Górecznego. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w 2017 r. oraz wicemistrzostwo Polski juniorów w 2019 r. W sezonie 2019/2020, był jednym z liderów zespołu trenera Pawła Wity. Na pierwszoligowych parkietach zdobył 70 bramek – do zgromadzenia takiego dorobku potrzebował 13 spotkań. Dodajmy też, że Paterek regularnie występował w juniorskich reprezentacjach Polski.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)